29.11.2023 – Rekonstrukce byla dokončena a trasa zprůjezděna. Doufejme, že bude sloužit místním a ne jako objízdná trasa při stavbě městského okruhu a nové výstavbě PDS a Dubeč Sever.

29.08.2023 – Technická správa komunikací hl. m. Prahy (TSK) zahájí rekonstrukci ulice Národních hrdinů v předpokládaném harmonogramu od 4. září 2023 do konce listopadu 2023. Oficiální objízdná trasa povede zejména po ulici Nedokončená, propojující Štěrboholy s Jiráskovou čtvrtí. Musíme počítat se silnějším provozem a přirozenými objízdnými trasami.

V ulici Národních hrdinů bude rekonstruován, respektive dočasně uzavřen téměř 8 tisíc metrů čtverečních dlouhý úsek. Pracovat se bude ve dvou etapách – od ulice Českobrodská po Makovskou a od Makovské po Štěrboholskou spojku. Součástí oprav je nejen položení nového povrchu vozovky, ale také vybudování zvýšeného přechodu pro chodce s bezbariérovým prahem, předláždění chodníku, rekonstrukce přípojek a uličních vpustí a obnova dopravního značení.

Uzavírky se dotknou i MHD. Linka číslo 204 dočasně nebude obsluhovat zastávky Svatoňovická a Rtyňská.  Linka číslo 163 do oblasti nezajíždí vůbec, respektive rovnou najíždí na Nedokončenou a přes Českobrodskou směřuje do Běchovic.

Více:
https://www.praha14.cz/zivot-na-praze-14/rekonstrukce-ulice-narodnich-hrdinu-brzy-zacne/